LOGO TJ 1932 (1).jpg
Fotbalisti 2018 10a.jpg

TJ Osvětimany - fotbal, účastník KFS Zlínského kraje, IA.třídy

TJ Osvětimany přeje svým fanouškům příjemné prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a pohody do nového roku 2019.
LOGO TJ 1932.jpg

Psali o nás

Článek ve Slováckém deníku.
 

Zýbal? Občas mě seřve i bez důvodu, usmívá se střelec Osvětiman Salay

Útočník Osvětiman Jakub Salay střelecky v krajské I. A třídě září.

Loni atakoval dvacetigólovou hranici, letos má našlápnuto podobně. Možná dokáže vysoko nastavenou laťku překonat. Mladý útočník Osvětiman Jakub Salay se ve 12. kole krajské I. A třídy skupiny B blýskl čtyřmi brankami do sítě Kunovic. Celkem jich má na svém kontě už devět. „Určitě bych chtěl letos dát přes dvacet gólů. Uvidíme, jak se mně to povede,“ zůstává v klidu rodák z jihomoravského Mikulova. Mezi vyhlášené střelce patří již od mládí. „Góly jsem dával vždycky,“ přikyvuje mladý bombarďák, který v útoku pravidelně nastupuje s Ondřejem Zýbalem.

I když známý rebel umí spoluhráče i soupeře pořádně seřvat, Salay si s kanonýrem vyhoví. „Zýb je hodný, ale tohle má v sobě,“ usmívá se Salay.
Známý forvard, který to v minulosti zkoušel i v ligovém Jablonci, brankami ani slovy nešetří. „Občas mě seřve i bez důvodu, ale později si to uvědomí,“ mává rukou Salay. Občasnou kritiku spoluhráče nevnímá, nijak ji v zápalu boje neřeší. „Nevadí mi to, ale měli bychom zapracovat na vzájemné komunikaci a častěji si vyhovět,“ říká.
Ambiciózní celek z Uherskohradišťska hlavně díky přesným zásahům dvacetiletého kanonýra přehrál okresního rivala 5:3 a udržel se na druhém místě tabulky.
„Utkání s Kunovicemi se hrálo ve velkém tempu, bylo to nahoru dolů, i když jsme mohli ve třicáté minutě klidně vést 5:0. Udělali jsme z toho však zbytečné drama. Pro diváka to byl každopádně určitě pohledný zápas. Jsem rád, že jsme ho zvládli,“ těší Salaye.
Euforií se ale v obci hradního kancléře Mináře neopíjejí. Na oslavy není důvod. Jeden z hlavních aspirantů na postup do vyšší soutěže hlavně na soupeřových hřištích pokulhává a ztrácí. Výsledky zatím nejsou úplně přesvědčivé.
„Je to tak, nedaří se nám hlavně venku,“ připomíná Salay. Doma Osvětimany všechny zápasy zvládly.
„Přestože jsme byli herně ve všech zápasech lepším týmem, nedokázali jsme dát góly. Třeba právě Zýb měl v minulé sezoně v tuhle dobu už sedmnáct gólů. Ty nám teď chybí,“ uvedl Salay. Ten věří, že se to zlomí a posílený tým začne bodovat i venku. Parta kouče Němčického to má ale složité, neboť v kraji rozhodně nepatří mezi oblíbené týmy. Sami hráči cítí, že se na ně soupeři vždycky více nahecují a připraví. „Každý nás chce porazit, máme nabité mužstvo. Všude kam přijedeme, je to těžké. Došel Jiří Peroutka s Veličem Šumulikoskim, oba jsou prvoligoví fotbalisté. To je pro soupeře velká motivace,“ říká Salay. Oba mazáci vnesli do hry týmu klid, přesnost a rozvahu.
„Šumi má obrovské zkušenosti, což jde vidět. Jirka je zase bojovník, na tréninku ani v zápase nevypustí jediný souboj. Oba hrají výborně,“ chválí posily mladý útočník, jenž si pochvaluje i spolupráci s koučem Němčickým. „Trenér je v pohodě. Tréninkový dril, jaký nám dává, je v naprostém pořádku. Řekl bych, že je to nadstandardní trenér pro první A třídu,“ míní Salay. I když protivníci nemají Osvětimany v oblibě, bývalý hráč Hodonína, Starého Města nebo Vlčnova si to v protekčním klubu užívá. „Je tady dobrá parta. Jen těch bodů mohlo být víc,“ říká. Vyšší soutěž šikovného fotbalistu momentálně neláká. „V Osvětimanech jsem spokojený,“ přiznává. Rodák z Mikulova už jako nadaný žák odešel do Slovácka, kde hrál do svých šestnácti let. Po zranění zvolil hostování ve Starém Městě, následně zamířil do Vlčnova. „Poté jsem se vrátil zpět do Slovácka, kde to bohužel nevyšlo, tak jsem zkusil Hodonín, kde jsem byl rok, a teď jsem v Osvětimanech, kam pravidelně dojíždím z Uherského Hradiště,“ zakončuje povídání cestovatel-fotbalista.

Autor: Libor Kopl
Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/zybal-obcas-me-serve-i-bez-duvodu-usmiva-se-strelec-osvetiman-salay-20181023.html


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/zybal-obcas-me-serve-i-bez-duvodu-usmiva-se-strelec-osvetiman-salay-20181023.html


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/zybal-obcas-me-serve-i-bez-duvodu-usmiva-se-strelec-osvetiman-salay-20181023.html


Zdroj: https://slovacky.denik.cz/fotbal-kraj/zybal-obcas-me-serve-i-bez-duvodu-usmiva-se-strelec-osvetiman-salay-20181023.html

 

 

Osvětimany nepostupují, řekli hráči

28. 06. 2010 19:59:00 - Vyšlo v čísle: 26/2010
OSVĚTIMANY - Oslavy vystřídalo zklamání! Fotbalisté Osvětiman si I.A třídu nezahrají. Ještě před týdnem sice slavili historický postup, jenže o dva dny později se do vyšší soutěže nepřihlásili. Jelikož vedení klubu bylo na vážkách, definitivní ortel vyřkli hráči. A jejich hlasování vyznělo 8:5 pro setrvání v přízemí krajských soutěží.
„Hlavně starší kluci byli proti, mají rodiny a staví baráky. Postup by znamenal další trénink navíc, což není v jejich silách. Vždyť už teď často trénovali jen jednou týdně,“ komentoval verdikt Aleš Pfeffer, jeden z mecenášů a člen výboru klubu z podhůří Chřibů.
„A navíc postup by znamenal navýšit i rozpočet klubu,“ doplnil Pfeffer. Výšlap o patro výš podle něj posvětili jen mladší hráči, mazáci kolem Drobila byli proti.
Osvětimanští však podle zkušených borců postup zavrhli už před sezonou. „Soutěž jsme chtěli ovládnout, ale o postupu se nikdo nebavil. Vítězstvím jsme každopádně docílili historického úspěchu, který jsme symbolicky darovali Vratislavu Mynářovi, sponzorovi a členovi výboru,“ potvrdil Zdenek Drobil, jeden z nejzkušenějších borců, který si v dresu Osvětiman odkroutil už šestou sezonu. „Úroveň soutěží je skoro stejná, v I.A třídě už navíc mančafty známe a jezdit do Žalkovic, Prakšic nebo Kvasic, to není zrovna lákavé. I když pár kluků chtělo postoupit, zkušené jádro bylo proti,“ říká Drobil.
Kádr Osvětiman navíc v létě asi opustí tři hráči základního kádru, které nahradí talentovaní dorostenci, kteří by se v I.A třídě asi ocitli v úzkých...
„Vedení klubu dá opravdu šanci odchovancům, pro které je určitě schůdnější přejít mezi muže v I. B třídě,“ je přesvědčený Vlastimil Filásek, osvětimanský kouč. „I s mladíky však budeme čeřit vody na špici soutěže,“ dodává kanonýr Drobil.
Osvětimany ovládly I.B třídu s nebývalou grácií. Titul podzimního krále sice získaly jen o bod před Slavkovem, ale na jaře už soupeře válcovaly jako parní válec. Soutěži kralovaly s čtrnáctibodovým náskokem před Zlechovem, když se blýskli impozantním skóre 104:33! „Sezona byla super. Sto nastřílených gólů leccos dokazuje o kvalitě kádru, v průměru jsme sázeli čtyři branky za zápas. Na vítězném dortu už chybí jen třešnička v podobě postupu,“ zalitoval malinko Filásek, který už byl rozhodnutý dát Osvětimanům sbohem, ale nakonec zůstává. „Ještě jsem si angažmá protáhl na půl roku, letní přestávka je krátká, nový kouč by to neměl s adaptací lehké,“ vysvětlil Filásek.
Autor: PETR ČECH


Osvětimany se zřekly postupu do I. A třídy
Osvětimany – V sobotu fotbalisté Osvětiman rozstříleli Sušice 12:0, a korunovali tak svou letošní spanilou jízdu I. B třídou skupinou C. Slavil se postup, šampaňské teklo proudem. O čtyři dny později ale bylo všechno jinak.

Autor:
Michal Sladký

Osvětimany letos vyhrály I. B třídu skupinu C s velkým náskokem.
„Přihlásili jsme se znovu do I. B třídy,“ prozradil včera předseda TJ Osvětimany Ferdinand Důbrava. „Zvažovali jsme všechna pro a proti a nakonec jsme nechali rozhodnutí na hráčích, kteří se shodli, že bude lepší pokračovat ve stávající soutěži.“ Osvětimany v I. A třídě nahradí Štítná nad Vláří. „V uplynulé sezoně získala z celků, které se v jednotlivých skupnách umístily na druhých místech, nejvíce bodů,“ vysvětlil Radovan Lukáš, sekretář zlínského Krajského fotbalového svazu.
Kdo by však čekal, že v Osvětimanech bude panovat rozladění a zklamání, mýlil by se. Všichni se dokázali povznést nad bezprostřední emoce, zvítězil zdravý rozum. „Vedení klubu se určitě rozhodlo podle nějlepšího vědomí a svědomí. Dopředu avizovalo, že bude chtít v další sezoně dát prostor dalším klukům z dorostu, což by ve vyšší soutěži asi nebylo dost dobře možné,“ chápe rozhodnutí trenér Vlastimil Filásek. „Je to sice takový zvláštní pocit, když vyhrajete, a nepostupujete, ale tak už to někdy bývá.“
Ze začátku to přitom vypadalo, že Osvětimany historický postup do I. A třídy neodmítnou. „Nakonec jsme zvážili i naše finanční možnosti a fakt, že někteří hráči u nás asi nebudou pokračovat, a výsledkem bylo setrvání v I. B třídě,“ poznamenal Důbrava. O které hráče konkrétně jde, ale nechtěl specifikovat. „Ještě to není jisté, tak bych nerad něco pouštěl do novin.“
Velký otazník se vznáší také nad dalším působením úspěšného trenéra Vlastimila Filáska. „Jsem hodně psychicky unavený, potřeboval bych si i kvůli rodině odpočinout,“ vysvětluje, proč už před časem oznámil, že u mužstva skončí. Funkcionáři by o něj však přišli jen neradi, a tak se jej snažili přemluvit k prodloužení angažmá. „Chtějí, abych ještě sezonu zůstal, ale já opravdu nevím. Pokud řeknu ano, tak asi jenom na půl roku,“ podotkl zkušený trenér. Rozhodnutí mělo padnout včera večer po uzávěrce tohoto vydání.
Všechny argumenty přitom hovoří pro Filáskovo setrvání. K mužstvu přišel původně na roční výpomoc, u kormidla je však už tři a půl roku. Během jeho působení mužstvo postoupilo do krajské soutěže, kde obsadilo dvakrát druhé a teď tedy i první místo.
„Před letošní sezonou jsme si dali jasný cíl, po dvou stříbrech jsme chtěli poskočit o stupínek výš,“ vzpomíná osvětimanský kouč. „Všechno nakonec dopadlo nadmíru úspěšně, díky kanonádě v posledním kole jsme dokonce překonali stovku v nastřílených gólech,“ připomíná zajímavý milník.
Na postup bylo v průběhu sezony hned několik kandidátů, nakonec měly nejvíce sil Osvětimany. „Zlom nastal při zápase ve Strání. I když jsme předchozí dvě utkání pokazili, dokázali jsme tam jasně zvítězit. Od té chvíle už nás nikdo nezastavil,“ vypichuje klíčové utkání Filásek, podle kterého letos hrálo jeho mužstvu takřka všechno do karet. „Především se nám vyhýbala zranění, takže jsem nemusel řešit problémy se sestavou. Absolutně bych nechtěl jmenovat nějaké jednotlivce, celá zkušená osa týmu hrála výborně a přidali se i ostatní,“ dodal na závěr dnes už možná bývalý trenér Osvětiman.
Osvětimany odmítly postup, radují se ve Štítné nad Vláří


Fotbalisté Osvětiman vyhráli suverénně C skupinu I.B třídy. Historický postup o soutěž výš ale vedení klubu nakonec odmítlo. Do I.A třídy postupuje Štítná nad Vláří, která měla nejvíce bodů z klubů umístěných na druhých místech.

Losovací aktiv krajských soutěží ročníku 2010/2011 se sice uskuteční až v pátek 2. července v otrokovickém Společenském domě, už nyní je ale jisté, že v pomyslném osudí I.A třídy budou chybět Osvětimany. Vedení tamního klubu historický postup odmítlo. Šanci tak dostala Štítná nad Vláří, která ve skupině B nasbírala 51 bodů, nejvíc z celků umístěných na druhých místech. Za postup z nepostupového místa musí klub uhradit poplatek 20.000 Kč.


Oslavy okořenil tucet gólů

Osvětimany – Sušice 12:0 (9:0)
Domácí už měli jistý postup v kapse a poslední zápas si doslova užili. Už v 6. minutě vedli 3:0 a svého soupeře ze Sušic v první půli doslova rozstříleli. Branky: Drobil 5, Dobeš 3, Trávníček, Brhel, Macek, Korvas
Postup stvrdili šestkou
Fotbalisté Osvětiman si v předstihu zajistili právo postupu do I.A třídy

Jalubí - Osvětimany 0:6 (0:3)
Hosté vedli už od 6. min. brankou Březiny a v první půli bezpečně kontrolovali hru a do poločasu přidali ještě dva góly. Po přestávce se domácí zvedli a dostali se do několika vyložených šancí, ale bez brankového efektu. Hosté byli v proměňování šancí daleko produktivnější a své vítězství ještě potvrdili dalšími góly. Branky: Březina, Křemeček L. 2, Křemeček R., Brhel, Blecha
Osvětimany nadělovaly
Kudlovice lovily ze sítě devět gólů, o čtyři se postaral Dobeš

Kudlovice – Osvětimany 3:9 (1:4)
Hosté měli raketový nástup a v 18. min. vedli už 0:3. Domácí pak hru vyrovnali a v nástupu do druhé půle dokonce snížili na 2:4. Po hodině hry ale dobře hrající hosté dali v krátké době dva góly a Kudlovičtí herně zcela odpadli. Branky: Hložný 3 – Dobeš 4, Trávníček, Drobil, Křemeček L. a R., Macek.
Osvětimany opět unikají
Ze souboje pravdy o vedoucí pozici vyšli lépe svěřenci Vlastimila Filáska

Strání - Osvětimany 1:5 (0:1)
Souboj o první místo domácí nezvládli, jejich hra se sesypala ve 30. min., kdy musel hřiště opustit vyloučený Vojtek. Domácí znervózněli a ve 45. min. inkasovali gól „do šatny“. Hosté v 56. min. přidali druhý gól, ale domácí vzápětí odpověděli kontaktní brankou Pomajbíka. Osvětimanští ale bezpečně kontrolovali hru a o pár minut později znovu vedli o dva góly. Místo očekávaného dramatu na konci se v poklidu dohrávalo, hosté svého soupeře k ničemu nepustili, naopak přidali ještě dva zásahy. Branky vítězů dali: Březina 3, Dobeš.
Osvětimany jsou favoritem, ovšem Strání může překvapit
Hodnocení I. B třídy sk. C

01. 12. 2009 09:39:06 - Vyšlo v čísle: 48/2009

OSVĚTIMANY 1. místo
Fotbalisté Osvětiman patřili před sezonou k favoritům soutěže. Tuto prognózu se jim podařilo naplnit zejména před domácím publikem. V sedmi zápasech dokázali uhrát plný počet bodů. „Doma jsme úlohu favorita zvládli bez větších problémů. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a také v útočné fázi se tým dokázal prosazovat,“ liboval si kouč Vlastimil Filásek. „Soupeři z nás měli přirozený respekt a odjeli vždycky s prázdnou.“
Jako den a noc však byly výkony týmu doma a na hřištích soupeřů. „Je to pro mě dodnes záhadou. Venku už jsme tak dobré výkony nepodávali a celkem ve třech případech jsme odešli se svěšenými hlavami,“ rekapituluje Filásek. „Těsná prohra na hřišti nováčka v Sušicích se dala očekávat, neboť k utkání jsme nastoupili bez brankáře. Celý zápas nakonec odchytal stoper týmu,“ poznamenal kouč, jehož zklamal především výkon týmu ve Slavkově. „V tomto utkání nás domácí přehráli a vyhráli naprosto zaslouženě,“ přiznal lodivod. Třetí porážku utrpěly Osvětimany hned v úvodu soutěže v Koryčanech. „Tam jsme měli na výhru, ale po chybách v obraně jsme třikrát inkasovali. Opět se potvrdilo, že derby nemá favorita,“ dodal Filásek.
V posledních letech Osvětimany vždy okupovaly přední příčky tabulky. Teď mají výbornou výchozí pozici pro jaro a patří k největším aspirantům na postup. „Máme to dobře rozehrané, ale o postupu u nás nikdo nahlas nemluví. Pokud by se to přece jen povedlo, byl by to historický úspěch klubu,“ má jasno Filásek, který za největší konkurenty považuje trio Strání, Zlechov, Bojkovice.
V jarních odvetách může kouč spoléhat na střelecké schopnosti Robina Dobeše, jenž stal se čtrnácti zásahy do černého nejlepším podzimním kanonýrem soutěže.
Rk. Družstvo Záp. + 0 - Skóre Body P+ P -
1 Kvasice 13 11 0 2 46:8 34 0 1
2 Osvětimany 13 8 1 4 38:20 25 1 0
3 Dolní Němčí 13 8 0 5 31:21 24 1 1
4 Bojkovice 13 8 0 5 30:32 24 1 1
5 Nivnice 13 8 0 5 27:22 23 1 0
6 Napajedla 13 9 0 4 22:19 23 4 0
7 Nedachlebice 13 6 0 7 32:25 20 0 2
8 V. Otrokovice B 13 5 0 8 24:32 17 1 3
9 Buchlovice 13 5 0 8 19:25 16 0 1
10 Ořechov 13 5 0 8 19:40 15 1 1
11 Kunovice 13 5 0 8 27:31 14 2 1
12 Koryčany 13 4 1 8 18:23 14 0 1
13 Žalkovice 13 5 0 8 18:24 14 2 1
14 Újezdec 13 3 0 10 19:48 9 1 1


Rk. Družstvo Záp. + 0 - Skóre Body
1 Prakšice 9 9 0 0  68:6 27
2 Topolná 9 6 1 2  39:17 19
3 Nivnice 9 6 0 3  39:19 18
4 Šumice 9 5 1 3  41:22 16
5 Osvětimany 9 4 1 4  25:25 13
6 Bánov 9 3 1 5  22:46 10
7 Velehrad 9 2 3 4  24:30 9
8 O. N. Ves 9 2 1 6  9:31 7
9 Mařatice 9 2 1 6  16:47 7
10 Mistřice 9 1 1 7  8:48 4
Salay Jakub 9
Pantić Alexa 6
Klimeš Lukáš 6
Salay Jakub 9
Šmatelka Pavel 5
Perůtka Jiří 5
Žandovský Marek 2
Skřivan Adam 2
Zýbal Ondřej 1
Ohnutek Lukáš 1
Vlastní Ořechov 1

Žáci

Vašek Jakub 9
Pelikán Tadeáš 5
Marek Tomáš 4
Blahynka Sebastián 2
Kolaja Štěpán 1
Dudák Ondřej 1


Tipuj umístění našich fotbalistů v sezóně 2017-2018

1 až 3 (21 | 78%)
4 až 10 (1 | 4%)
11 až 14 (5 | 18%)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
INFO FOTBAL č.2  741.76kB
INFO FOTBAL č.5  616.78kB
VZOR PŘIHLÁŠKY ZA ČLENA FAČR  90.05kB
vzor pro vyplnění přihlášky FAČR pro hráče a funkcionáře
PŘIHLÁŠKA ZA ČLENA FAČR  688.18kB
pro hráče, funkcionáře a členy OS (TJ Osvětimany)
PŘIHLÁŠKA ZA ČLENA FAČR  684.62kB
přihláška za člena FAČR - fanoušci, členové atd.
TJ Osvětimany
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one