TJ Osvětimany - fotbal, účastník KFS Zlínského kraje, IA.třídy

TJ OSVĚTIMANY - JALUBÍ 5:1 (1:0)

Sestava: Strýček, Zapletal, Horák, Březina (69´Struha), Drobil, Karlín (46´Sokol), R. Křemeček, Brhel (79´Hajný), Trávníček, Sklenka, Dobeš

Branky: 3x Dobeš, Sokol, Brhel

Naši hráči od začátku dali soupeři najevo, že dnes si body neodveze.Již v 11´ Robin Dobeš dorazil míč do branky hostů.Přesto, že jsme měli více ze hry, další branku se nám v první půli již vsítit nepodařilo.Převahu na hřišti dokázali naši hráči brankově vyjádřit až ve druhé půli.Nejdříve ve 48´ vstřelil branku Sokol a za chvíli v 50´ přidal další Dobeš.V 60´ pak vstřelil Brhel již naši čtvrtou branku a vše bylo jasné.Hosté z Jalubí sice z náhodné akce snížili v 71´ Janečkem na 4:1, ale to bylo vše co jsme jim dovolili.V 87´ přidal dorážkou po odražené střele (asi již byla za brankovou čárou) Drobila svou třetí branku Dobeš a v utkání jsme jasně zvítězili.

Osvětimany - Jalubí 5 : 1 (1 : 0)
Na půdu favorita odjížděli jalubští bez zraněného Ulmana, z osobních důvodů omluveného Mlčáka a pracovně vytíženého Botka. Naopak se do sestavy vrátil Kříž Jaromír a v brance se po delší době objevil Sedláček. Domácí celek začal od začátku velmi aktivně a hned svou první šanci využil, domácí rychle zahráli aut, Sklenka sice nepovedeně vystřelil, ale míč si zpracoval Dobeš a nadvakrát překonal Sedláčka 1-0. Domácí stále útočili a hosté pouze pozorně bránili, mohlo to být i 2:0, ale praporek rozhodčího byl proti. Zhruba od 30. minuty se osmělili i hosté, dali míč na zem a párkrát se prokombinovali i k zakončení, ovšem střely Horáka neměli gólovou podobu a brankář je, byť s námahou, zneškodnil. Největší šance hostů v 1. poločase přišla v samotném závěru, když Janeček po rohu hlavičkoval těsně vedle. Do 2. půle chtěli hosté pozorně bránit a případně zkomplikovat domácím situaci, tato myšlenka ovšem rázem padla, protože domácí vlétli do druhé půle jako uragán a v rozmezí 48. a 53. minuty dali 2 branky, které prakticky zápas rozhodli. Nejprve hosté neuhlídali přetažený centr a domácí záložník míč pohotově procpal do branky a pak po zkráceném domácím rohu Dobeš, zjevně v jasném ofsajdovém postavení hlavičkoval na 3:0. Když pak Brhel hlavičkoval zcela nepokrytý na 4:0, byl zbytek zápasu pouhou formalitou. Hosté pak přeskupili řady, do útoku se posunul Gajdorus a ze své první střely vybídl k dorážce Janečku, který snížil na 4:1. zbytek zápasu se proměnil v souboj Drobil – Sedláček. Jalubský gólman nejprve bravurně zlikvidoval jeho přímý kop, aby v poslední minutě osvětimanský kanonýr, hrající tentokrát stopera, míč nádherně zatočil přes zeď, míč putoval od břevna za brankovou čáru, a pro jistotu míč dorazil do sítě znovu Dobeš, kterému byla branka připsána a završil tak svůj hattrick. Hosté v okleštěné sestavě na domácí zkrátka neměli, po celý zápas byli pod tlakem, přesto zápas odbojovali a mohli ze hřiště odejít se ctí, byť s poměrně krutým výsledkem.
Branky: Janeček